Με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο, από τους Μαρκόφσκι στο 7΄ και Φατιόν στο 34΄, και ένα στο δεύτερο με τον Πατράλη στο 73′, ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε 3-0 στη Ριζούπολη τον Απόλλωνα Λάρισας για την 20η αγωνιστική της Super League 2 και ακολουθεί στη 2η θέση της κατάταξης με 42 βαθμούς τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα (49β). Στις καθυστερήσεις (90+3΄) αποβλήθηκε ο Φατιόν.

Σε άλλο παιχνίδι, ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να νικήσει στο Ηράκλειο την Δόξα Δράμας και να μπει στην πρώτη εξάδα της κατάταξης. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, με τα τέρματα των γηπεδούχων να σημειώνουν ο Μπουρσέλης στο 22΄ με εκτέλεση φάουλ και ο Μπούσης με σουτ στο 83΄, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραρε δύο φορές ο Ρόβας με σουτ (22΄, 89΄).

Η 20η ημέρα θα ολοκληρωθεί την Τρίτη (10/3) με τον αγώνα Παναχαϊκή-Απόλλων Πόντου που θα γίνει στη Ναύπακτο.