Ο ΠΑΟΚ νίκησε στην παράταση 75-73 (κ.α. 64-64) τον Προμηθέα στην Πάτρα, στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής της Α1 μπάσκετ και έφτασε στο 6-4 το ρεκόρ του στη διοργάνωση, ανεβαίνοντας στην τέταρτη θέση. Παράλληλα, οι νεοφώτιστοι έμειναν στο 5-5 και πλέον βρίσκονται στην έβδομη θέση.

Ο «Δικέφαλος» προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στην τέταρτη περίοδο κατάφερε με επιμέρους σκορ 5-15 να «ανατρέψει» το -10 και να πάει το ματς στην παράταση, όπου με κορυφαίο τον Μπράιαντ πήρε το ροζ φύλλο.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Γλυνιαδάκης, Πέινερς και Μπράιαντ με 14 πόντους, ενώ για τους Πατρινούς ξεχώρισε ο Τόντιτς με 19 πόντους.