Ο Άρης επικράτησε 71-60 του ΓΣΛ Φάρου σε παιχνίδι για την 6η αγωνιστική της Basket League και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα. Ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος ήταν ο πρωταγωνιστής για την ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη, καθώς ολοκλήρωσε το ματς με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε κάτι λιγότερο από 30 λεπτά.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν άσχημα στο ματς και βρέθηκαν να χάνουν 13-1, όμως στη συνέχεια ισορρόπησαν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 33-27. Οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν λύσεις και ο Άρης έφτασε τελικά στην επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα:
10-18, 33-27, 50-39, 71-60

Άρης (Γιαννάκης):
Φλιώνης 6 (1), Αθηναίου 7 (1/8 σουτ), Βασιλόπουλος 11 (1/1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο), Γουίβερ 3 (1), Μπένσον 9 (1), Βον 8 (1), Πουλιανίτης, Χρηστίδης 3, Μούρτος 4, Μοράντ 8 (5 ριμπάουντ), Πέτγουεϊ 3, Μπελ 9 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ).