Παίζοντας πολύ καλή άμυνα και με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει τους 15 από τους 30 πόντους του στην 4η περίοδο, οι Μπακς κατάφεραν να περάσουν από την έδρα των ουραγών Ουόριορς με 107-98 και να βελτιώσουν το ρεκόρ τους σε 33-6.

Δύο ημέρες μετά την ήττα στο Σαν Αντόνιο, όπου το Μιλγουόκι είχε 15/45 τρίποντα (33,3%), οι Μπακς πάλι ήταν πολύ κακοί στο τρίποντο (9/41, 22%), αλλά κατάφεραν να σημειώσουν την έκτη νίκη τους στα τελευταία επτά παιχνίδια.

Ο Αντετοκούνμπο ήταν για ακόμη ένα ματς ο κορυφαίος για τα «ελάφια» και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους (9/14 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 9/13 βολές), 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Ο Κρις Μίντλετον είχε 21 πόντους, αλλά με άσχημα ποσοστά (6/16 σουτ), ενώ 16 πόντους πρόσθεσε ο Έρικ Μπλέντσο (4/11 σουτ).

Για τους Ουόριορς, ο Άλεκ Μπερκς είχε 19 πόντους και οι Γκλεν Ρόμπινσον και Ντάμιον Λι από 15 πόντους.