Μία σημαντική μάχη χάθηκε για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο, καθώς στο παιχνίδι των Μπακς στο Μιλγουόκι με τη Νέα Ορλεάνη ηττήθηκαν με 121-123.

Το παιχνίδι ήταν σημαντικό για τα «Ελάφια», που απέχουν ελάχιστα τόσο από την τρίτη θέση και το πλεονέκτημα έδρας στον 1ο γύρο των playoffs όσο και από την όγδοη θεση της κατάταξης στην Ανατολική περιφέρεια.

Οι Μπακς πήγαν στα αποδυτήρια στο +17, κρατώντας τους Πέλικανς κάτω από τους 50 πόντους στο ημίχρονο (66-49), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στη συνέχεια, κάνοντας επιμέρους σκορ 7-24 και ανατρέποντας την κατάσταση. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν εκτός ρυθμού, όμως έστω και έτσι οι Μπακς είχαν την ευκαιρία να διεκδικήσουν τη νίκη στην παράταση.

Παρ’ όλα αυτά, το τρίποντο του Τέρι στο φινάλε ήταν εκπρόθεσμο, ενώ η μεγάλη εμφάνιση του Χόλιντεϊ κλείδωσε τη νίκη των Πέλικανς. Ο Greek Freak έμεινε στο παρκέ 39:46 έχοντας 20 πόντους με 8/10 βολές, 6/16 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-21, 66-49, 85-87, 112-112 κ.α., 121-123.