Μπάσκετ: Το πρόγραμμα της Εθνικής μας στην πρώτη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2019, 17:46
Μπάσκετ: Το πρόγραμμα της Εθνικής μας στην πρώτη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Aντίστροφά μετράει ο χρόνος για την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου, που θα διεξαχθεί στην Κίνα από τις 31 Αυγούστου έως τις 15 Σεπτεμβρίου, με τη συμμετοχή της Εθνικής μπάσκετ των ανδρών, η οποία με μπροστάρη τον Γιάννη Αντετοκούνμπο θα προσπαθήσει να φύγει με ένα μετάλλιο από την ασιατική χώρα.

Την τηλεοπτική κάλυψη της διοργάνωσης έχει αναλάβει η ΕΡΤ. Καθημερινά οι αγώνες θα ξεκινούν στις 10:30 το πρωί, με τη δράση να ολοκληρώνεται λίγο πριν από τις 17:30, καθώς και το τελευταίο παιχνίδι θα ξεκινάει στις 15:30.

Όσον αφορά το πρόγραμμα της «επίσημης αγαπημένης», η ομάδα του Θανάση Σκουρτόπουλου θα δώσει όλα τα παιχνίδια της στην πρώτη φάση στις 15:00.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Εθνικής:

Ελλάδα – Μαυροβούνιο (1/9, 15:00)
Ελλάδα – Βραζιλία (3/9, 15:00)
Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία (5/9, 15:00)

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου:

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα – Σερβία 10:30

Πολωνία – Βενεζουέλα 11:00

Ρωσία – Νιγηρία 11:30

Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 11:30

Φιλιππίνες – Ιταλία 14:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 15:00

Αργεντινή – Κορέα 15:30

Ισπανία – Τυνησία 15:30

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Αυστραλία 10:30

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 11:00

Τουρκία – Ιαπωνία 11:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 11:30

Σενεγάλη – Λιθουανία 14:30

Ελλάδα- Μαυροβούνιο 15:00

Τσεχία – ΗΠΑ 15:30

Γαλλία – Γερμανία 15:30

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

Ιταλία – Ανγκόλα 10:30

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 11:00

Νιγηρία – Αργεντινή 11:30

Τυνησία – Ιράν 11:30

Σερβία – Φιλιππίνες 14:30

Κίνα – Πολωνία 15:00

Κορέα – Ρωσία 15:30

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 15:30

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

Αυστραλία – Σενεγάλη 10:30

Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία 11:00

Ιαπωνία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Δομινικανή Δημοκρατία 11:30

Λιθουανία – Καναδάς 14:30

Βραζιλία – Ελλάδα 15:00

ΗΠΑ – Τουρκία 15:30

Ιορδανία – Γαλλία 15:30

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

Ανγκόλα – Φιλιππίνες 10:30

Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 11:00

Κορέα – Νιγηρία 11:30

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 11:30

Ιταλία – Σερβία 14:30

Βενεζουέλα – Κίνα 15:00

Ρωσία – Αργεντινή 15:30

Ισπανία – Ιράν 15:30

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

Καναδάς – Σενεγάλη 10:30

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 11:00

Τουρκία – Τσεχία 11:30

Γερμανία – Ιορδανία 11:30

Λιθουανία – Αυστραλία 14:30

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 15:00

ΗΠΑ – Ιαπωνία 15:30

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 15:30

Τελευταία ενημέρωση: Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2019, 17:58