Ο Κώστας Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε την πρώτη εμφάνισή του με τη φανέλα των Λέικερς, στη φιλική αναμέτρηση της ομάδας του Λος Άντζελες με τους Μπρούκλιν Νετς, στη Σενζέν. Ο νεαρός φόργουορντ δεν είχε παίξει στον πρώτο φιλικό αγώνα των δύο ομάδων, στη Σαγκάη, αλλά στον δεύτερο, όταν πήρε όμως χρόνο συμμετοχής από τον Φρανκ Βόγκελ, έδειξε… έτοιμος καθώς αμέσως μετά την είσοδό του στο παιχνίδι ευστόχησε σε τρίποντο και μετά σημείωσε γκολ φάουλ φτάνοντας τους έξι πόντους μέσα σε ένα λεπτό.

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε 11 λεπτά, διάστημα στο οποίο πρόλαβε να σημειώσει 9 πόντους με 2/4 δίποντα, 1/3 τρίποντα και 2/3 βολές. Ο αδελφός του άσου των Μπακς, Γιάννη Αντετοκούνμπο, μάζεψε και ένα ριμπάουντ, ενώ έκανε και ένα κόψιμο στην ήττα των Λέικερς με 91-77 από τους Νετς. Πάντως, όσο διάστημα ήταν ο Κώστας Αντετοκούνμπο στο παρκέ, οι Λέικερς ήταν μπροστά με επιμέρους +10.

Από πλευράς Λέικερς, ο Άντονι Ντέιβις είχε μικρό χρόνο συμμετοχής καθώς αντιμετωπίζει τραυματισμό στον αντίχειρα του δεξιού χεριού, ενώ για 12 λεπτά πέρασε στο παρκέ ο Λεμπρόν Τζέιμς (6π., 3ρ., 4ασ., 1κλ.). Από τους νικητές Νετς πρώτος σκόρερ αναδείχτηκε ο Κάρις ΛεΒέρτ με 22 πόντους, ενώ ο Κάιρι Ίρβινγκ δεν αγωνίστηκε.

Τα δεκάλεπτα: 20-19, 47-36, 70-61, 91-77

Μπρούκλιν Νετς (Άτκινσον): Χάρις 4 (5 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Κούρουτς 3 (1), Άλεν 8, ΛεΒερτ 22 (8/11 σουτ, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα), Ντίνγουιντι 4, Πρινς 14 (4/5 τρίποντα), Τζόρνταν 4 (11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα), Τεμπλ 7 (1), Νουάμπα 3 (1), Πίνσον 7, Μούσα 7 (1), Κλάξτον 8 (1), Έλενσον, Γουίλιαμς, Αντέλ

Λος Άντζελες Λέικερς (Βόγκελ): Γκριν 2, Τζέιμς 6 (3 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε 12 λεπτά), Ντέιβις 6 (3 ριμπάουντ σε 12 λεπτά), Μπράντλι 14, Ρόντο, Κάλντγουελ-Πόουπ 11 (6 ριμπάουντ), Καρούζο 4 (3 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Νορβέλ 3 (1), ΜακΓκί 9, Κάκοκ 7 (5 ριμπάουντ), Χάουαρντ 3, Τζάκσον 3, Αντετοκούνμπο 9