Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε το Σάββατο η Μπάγερν Μονάχου στο «WWK Arena», καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αουγκσμπουργκ, για την 8η αγωνιστική της Bundesliga.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, αν και βρέθηκε να χάνει από το πρώτο λεπτό μετά το γκολ του Ρίχτερ, με τέρματα των Λεβαντόφσκι (14′) και Γκνάμπρι (49′) προηγήθηκε με 2-1 και όλα έδειχναν ότι θα κατακτούσε το «τρίποντο».

Εντούτοις ένας πρώην παίκτης των Πειραιωτών ο Ισλανδός φορ, Άλφρεντ Φινμπόγκασον με γκολ στις καθυστερήσεις πλήγωσε την πρωταθλήτρια Γερμανίας, χαρίζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στους γηπεδούχους.

Η Μπάγερν αγωνίστηκε στο σημερινό ματς με τους: Νόιερ, Παβάρ, Ερναντέζ, Σούλε (12′ Αλάμπα), Κίμιχ, Τιάγκο, Μαρτίνες, Κουτίνιο (80′ Μίλερ), Γκνάμπρι (87′ Γκορέτζκα), Κομάν, Λεβαντόφσκι. Στο μεταξύ, η Λειψία δεν κατάφερε να νικήσει, στην έδρα της τη Βόλφσμπουργκ (1-1).