Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η Σασουόλο επιβλήθηκε με 3-1 της Μίλαν στο «Σαν Σίρο», σε αναμέτρηση για τη 14η αγωνιστική της Serie A.

Οι «ροσονέρι», που γνώρισαν τη δεύτερη διαδοχική ήττα τους, προηγήθηκαν με τον Αλέζιο Ρομανιόλι στο 21ο λεπτό, αλλά δεν χάρηκαν και πολύ. Με τον Γιώργο Κυριακόπουλο βασικό σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, η Σασουόλο ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα με τον Τζιανλούκα Σκαμάκα. Λίγο μετά το ημίωρο, ο Σιμόν Κιάερ σκόραρε σε λάθος εστία για το 1-2, με τον Ντομένικο Μπεράρντι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 66’, σε μια φάση που… χόρεψε τον Ρομανιόλι. Ο τελευταίος αποβλήθηκε στο 77’ με απευθείας κόκκινη κάρτα, μεγαλώνοντας τα προβλήματα για τη Μίλαν εν όψει της συνέχειας.

Βασικός σε όλο το παιχνίδι ήταν ο Δημήτρης Νικολάου για τη Σπέτσια. Ωστόσο, η ομάδα του Τιάγκο Μότα γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Μπολόνια στο «Ντίνο Μανούτσι». Το μοναδικό γκολ ήρθε με πέναλτι του Μάρκο Αρναούτοβιτς στο 83’, έπειτα από χέρι του Ενζολά Εμπαλά.