Το ντεμπούτο του Τζενάρο Γκατούζο στον πάγκο της Μίλαν δεν συνδυάστηκε με νίκη, αφού η Μπενεβέντο πήρε τον πρώτο βαθμό της στο πρωτάθλημα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του τερματοφύλακά της, Αλμπέρτο Μπρινιόλι!

Η ομάδα του Μιλάνου προηγήθηκε με τα γκολ των Μποναβεντούρα (38′) και Κάλινιτς (57′), οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 50ο λεπτό με τον Πούσκας για να έρθει στις καθυστερήσεις ο γκολκίπερ των γηπεδούχων να σκοράρει με κεφαλιά, αναγκάζοντας τους «ροσονέρι» σε ακόμη ένα κάζο.

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ: Μπρινιόλι, Λετίτσια, Τζιμσίτι, Κόστα, Ντι Κιάρα (79′ Γκιανφί), Κατάλντι, Τσίσμπα, Μεμουσάι (80′ Κόντα), Ντ’ Αλεσάντρο, Παριτζίνι (67′ Μπρινιόλα), Πούσκας.

ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Μουσάκιο, Μπονούτσι, Ρομανιόλι, Ροντρίγκεθ, Μπορίνι (60′ Αμπάτε), Κεσιέ, Μοντολίβο (73′ Μπίγλια), Σούσο (87′ Σαπάτα), Μποναβεντούρα, Κάλινιτς.