Με πρωταγωνιστή τον Ολιβιέ Ζιρού που πέτυχε δύο γκολ, η Μίλαν επικράτησε 4-1 της Κάλιαρι στο Σαν Σίρο, για τη δεύτερη νίκη της στην εφετινή Serie A. Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε ως αλλαγή στο 75ο λεπτό ο Μπάμπης Λυκογιάννης και αμέσως απείλησε (78΄) με ένα από τα γνωστά του φάουλ, αλλά απέκρουσε πάνω στη γραμμή ο Μανιάν.

Στο «Αρέκι» του Σαλέρνο η Ρόμα με τέσσερα γκολ στο β΄ ημίχρονο «καθάρισε» το ματς με τη Σαλερνιτάνα και ο Ζοζέ Μουρίνιο διατηρεί την άριστη συγκομιδή των 6 βαθμών και μάλιστα με τέρματα 7-1, στο νέο ξεκίνημά του στην Ιταλία.

Η 2η αγωνιστική:

Ουντινέζε-Βενέτσια 3-0 (29’ Πουσέτο, 70’ Ντολοφέου, 90’+3’ Μολίνα)

Βερόνα-Ίντερ 1-3 (15’ Ίλιτς – 47’ Μαρτίνεζ, 83’, 90’+4’ Κορέα)

Αταλάντα-Μπολόνια 0-0

Λάτσιο-Σπέτσια 6-1 (5’, 15’, 45’+2’ Ιμόμπιλε, 47’ Άντερσον, 70’ Χίσαϊ, 85’ Λουίς Αλμπέρτο – 4’ Βέρντε)

Φιορεντίνα-Τορίνο 2-1 (41’ Γκονζάλεζ, 69’ Βλάχοβιτς – 89’ Βέρντι)

Γιουβέντους-Έμπολι 0-1 (21’ Μανκούζο)

Τζένοα-Νάπολι 1-2 (70’ Καμπιάσο – 39’ Ρουίθ, 84’ Πετάνια)

Σασουόλο-Σαμπντόρια 0-0

Μίλαν-Κάλιαρι 4-1 (12΄ Τονάλι, 17΄ Ντίαθ, 24΄,43΄πεν. Ζιρού – 15΄ Ντεϊόλα)

Σαλερνιτάνα-Ρόμα 0-4 (48΄ Πελεγκρίνι, 52΄ Μκιτάριαν, 69΄ Έιμπραχαμ, 79΄ Πελεγκρίνι)