Η Γουέστ Χαμ πήρε μια τεράστια νίκη στο Λονδίνο την Κυριακή με 3-2 επί της Λίβερπουλ, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Premier League και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, όπου και ισοβαθμεί με τη Μάντσεστερ Σίτι, τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Τσέλσι.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πλήρωσε τα λάθη του Αλισον Μπέκερ, που έχει ευθύνη για δύο γκολ, και υπέστη την πρώτη της ήττα φετινή σεζόν και την πρώτη μετά από 25 ματς! Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με αυτογκόλ του Μπέκερ και η Λίβερπουλ ισοφάρισε με τον Αρνολντ στο 41′.

Στη συνέχεια, όμως, η ομάδα του Ντέιβιντ Μόιες ήταν καλύτερη και πήρε την πρωτοπορία με 3-1 με τα γκολ των Φορνάλς (67′) και Ζουμά (74′), με τη Λίβερπουλ να μειώνει στο 84ο λεπτό με τον Οριγκί.