Δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη για την υπεράσπιση του… στέμματός της άφησε την Κυριακή στο Λονδίνο η Λίβερπουλ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Φούλαμ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Φούλαμ προηγήθηκε με τον Μπόμπι Ράιντ στο 25′, ενώ η ομάδα του Κλοπ ισοφάρισε με πέναλτι του Μο Σάλαχ στο 80ο λεπτό.

Στο μεταξύ, η Τότεναμ έχασε κι αυτή δύο πολύτιμους βαθμούς, καθώς δεν μπόρεσε να νικήσει, εκτός έδρας, την Κρίσταλ Πάλας (1-1).

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε στο 23′ με τον Χάρι Κέιν, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 81ο λεπτό με τον Σχλουπ.

Νωρίτερα, η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε στην έδρα της Σαουθάμπτον με 3-0 και παραμένει η μοναδική ομάδα στο νησί χωρίς νίκη από την αρχή της σεζόν! Οι «άγιοι» πήραν τη νίκη με τα γκολ των Ανταμς (34′), Αρμστρομνγκ (62′) και Ρέντμοντ (84′).