Με τέρμα του Πάουλο Ντιμπάλα στο 67ο λεπτό η Γιουβέντους πέρασε νικηφόρα την Κυριακή από την Μπολόνια, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-0, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Serie A, κι έτσι έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση και του φετινού τίτλου.

Όσον αφορά στη Νάπολι πέρασε με χαρακτηριστική άνεση από το «Ένιο Ταρντίνι», συντρίβοντας 4-0 την Πάρμα.

Με δύο γκολ του Μίλικ και από ένα των Ζιελίνσκι και Ουνάς, οι «παρτενοπέι» έφτασαν πολύ εύκολα στη νίκη και κρατάνε με διαφορά τη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, χωρίς φυσικά να απειλούν την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Από εκεί και πέρα η Σαμπντόρια λύγισε, με δυσκολία, την αντίσταση της Κάλιαρι και πήρε τους τρεις βαθμούς, στη Γένοβα, με 1-0. Το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με πέναλτι στο 66ο λεπτό ο Φάμπιο Κουαλιαρέλα.