Πρεμιέρα με νίκη θέλει στο Κόπα Αμέρικα η Ουρουγουάη

Πρεμιέρα με νίκη θέλει στο Κόπα Αμέρικα η Ουρουγουάη

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται το παιχνίδι ανάμεσα στην Ουρουγουάη και τον Ισημερινό, με το οποίο θα ανοίξει η αυλαία στον τρίτο όμιλο του Κόπα Αμέρικα.

Πιο συγκεκριμένα, τα ξημερώματα της Δευτέρας (01.00, ΕΡΤ Sports) οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες στο Μπέλο Οριζόντε, με τη «σελέστε» να θέλει «ποδαρικό» με το δεξί στη διοργάνωση, όπου θεωρείται το τρίτο φαβορί για την κατάκτηση του τροπαίου μετά την «οικοδέσποινα», Βραζιλία και την Αργεντινή, η οποία πάντως ξεκίνησε με ήττα (2-0 από την Κολομβία) τις υποχρεώσεις της.

Νωρίτερα και συγκεκριμένα στις 22.00 (ΕΡΤ Sports) η Παραγουάη θα διασταυρώσει τα ξίφη της με το Κατάρ.

To πρόγραμμα του 46ου Κόπα Αμέρικα (ώρες Ελλάδας):

1ος όμιλος

1η αγωνιστική (Σάββατο 15/6)

Βραζιλία – Βολιβία 3-0

Βενεζουέλα – Περού 0-0

2η αγωνιστική (Τετάρτη 19/6)

00:30 Βολιβία – Περού Ρίο ντε Τζανέιρο 

03:30 Βραζιλία – Βενεζουέλα Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα 

3η αγωνιστική (Σάββατο 22/6)

22:00 Περού – Βραζιλία Σάο Πάουλο («Αρένα Κορίνθιανς») 

22:00 Βολιβία – Βενεζουέλα Μπέλο Οριζόντε 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (Κυριακή 16/6)

Αργεντινή – Κολομβία 0-2

22:00 Παραγουάη – Κατάρ Ρίο ντε Τζανέιρο 

2η αγωνιστική (Πέμπτη 20/6)

00:30 Κολομβία – Κατάρ Σάο Πάουλο («Μορουμπί») 

03:30 Αργεντινή – Παραγουάη Μπέλο Οριζόντε 

3η αγωνιστική (Κυριακή 23/6)

22:00 Κατάρ – Αργεντινή Πόρτο Αλέγκρε 

22:00 Κολομβία – ΠαραγουάηΣαλβαδόρ ντα Μπαΐα 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (Δευτέρα 17/6)

01:00 Ουρουγουάη – Ισημερινός Μπέλο Οριζόντε 

Τρίτη 18/6

02:00 Ιαπωνία – Χιλή Σάο Πάουλο «Μορουμπί»

2η αγωνιστική (Παρασκευή 21/6)

02:00 Ουρουγουάη – Ιαπωνία Πόρτο Αλέγκρε 

Σάββατο 22/6

02:00 Ισημερινός– Χιλή Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα 

3η αγωνιστική (Τρίτη 25/6)

22:00 Χιλή – Ουρουγουάη Ρίο ντε Τζανέιρο 

22:00 Ισημερινός – Ιαπωνία Μπέλο Οριζόντε 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Παρασκευή 28/6

03:30 Νικητής 1ου – Καλύτερος τρίτος (2ου ή 3ου) / Α Πόρτο Αλέγκρε 

22:00 Δεύτερος 1ου – Δεύτερος 2ου / Β Ρίο ντε Τζανέιρο 

Σάββατο 29/6

02:00 Νικητής 2ου – Δεύτερος 3ου / Γ Σάο Πάουλο «Αρένα Κορίνθιανς» 

22:00 Νικητής 3ου – Καλύτερος τρίτος (1ου ή 2ου) – Δ Σαλβαδόρ ντα Μπαΐα 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

Τετάρτη 3/7

03:30 Νικητής Α – Νικητής Β / 1 Μπέλο Οριζόντε 

Πέμπτη 4/7

03:30 Νικητής Γ – Νικητής Δ / 2 Πόρτο Αλέγκρε 

ΤΕΛΙΚΟΙ

Μικρός τελικός (Σάββατο 6/7)

22:00 Ηττημένος 1 – Ηττημένος 2 Σάο Πάουλο «Αρένα Κορίνθιανς»

Μεγάλος τελικός (Κυριακή 7/7)

23:00 Νικητής 1 – Νικητής 2 Ρίο ντε Τζανέιρο

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 16 Ιουνίου 2019, 20:56