Europa League: Eνδιαφέρουσες μονομαχίες για μία θέση στους «32»

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 3 Δεκεμβρίου 2020, 09:34
Europa League: Eνδιαφέρουσες μονομαχίες για μία θέση στους «32»

Πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις, από το αποτέλεσμα των οποίων θα κριθούν αρκετά «εισιτήρια» για τους «32» του Europa League, περιλαμβάνει η 5η αγωνιστική του Europa League.

Το ελληνικό ενδιαφέρον είναι και πάλι έντονο, δεδομένου ότι ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη στην Κύπρο απέναντι στην Ομόνοια, προκειμένου να διατηρήσει τις ελπίδες του για συνέχεια στη διοργάνωση.

Την ίδια ώρα, η επικεφαλής του ομίλου, Γρανάδα, φιλοξενεί την Αϊντχόφεν και, σε περίπτωση νίκης της ισπανικής ομάδας, ο ΠΑΟΚ, εφόσον επικρατήσει στην Κύπρο, θα βρεθεί στη δεύτερη προνομιούχο θέση μία αγωνιστική πριν το τέλος της προκριματικής διαδικασίας.

Παράλληλα η ΑΕΚ υποδέχεται την Μπράγκα και θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει... μαθηματικά στην πρόκριση, καθώς η Ζόρια φιλοξενεί την επικεφαλής Λέστερ.

Η «Ένωση» θέλει νίκη των Άγγλων επί των Ουκρανών, νίκη επί των Πορτογάλων, για να πάει την τελευταία αγωνιστική στην Αγγλία, να επικρατήσει των «αλεπούδων» και ταυτόχρονα η Ζόρια να «κόψει» βαθμούς από την Μπράγκα. Σενάριο εξαιρετικά δύσκολο, όμως στο ποδόσφαιρο... όλα γίνονται.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζουν οι αγώνες Ρόμα-Γιουνγκ Μπόις, Άρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης, Άλκμααρ-Νάπολι, Σοσιεδάδ-Ριέκα, Λιλ-Σπάρτα Πράγας, Μίλαν-Σέλτικ, Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ, ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ, ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ, Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ.

Αναλυτικά το αποψινό πρόγραμμα:

1ος όμιλος

22.00 Κλουζ-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
22.00 Ρόμα-Γιουνγκ Μπόις COSMOTE SPORT 8 HD

2ος Όμιλος

22.00 Μόλντε-Ντάνταλκ
22.00 Άρσεναλ-Ραπίντ Βιέννης COSMOTE SPORT 5 HD

3ο Όμιλος

22.00 Νις-Λεβερκούζεν COSMOTE SPORT 9 HD
22.00 Σλάβια Πράγας-Χάποελ Μπερ Σέβα

4ος Όμιλος

22.00 Ρέιντζερς-Σταντάρ Λιέγης
22.00 Μπενφίκα-Λεχ Πόζναν COSMOTE SPORT 6 HD

5ος Όμιλος

22.00 Γρανάδα-Αϊντχόφεν COSMOTE SPORT 4 HD
22.00 Ομόνοια-ΠΑΟΚ COSMOTE SPORT 2 HD

6ος Όμιλος

22.00 Άλκμααρ-Νάπολι COSMOTE SPORT 7 HD
22.00 Σοσιεδάδ-Ριέκα

7ος όμιλος

19.55 ΑΕΚ-Μπράγκα COSMOTE SPORT 3 HD
19.55 Ζόρια-Λέστερ COSMOTE SPORT 4 HD

19.55 Λιλ-Σπάρτα Πράγας COSMOTE SPORT 7 HD
19.55 Μίλαν-Σέλτικ COSMOTE SPORT 6 HD

9ος Όμιλος

19.55 Καραμπάχ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
19.55 Σίβασπορ-Βιγιαρεάλ COSMOTE SPORT 8 HD

10ος όμιλος

19.55 ΛΑΣΚ Λιντς-Τότεναμ COSMOTE SPORT 5 HD
19.55 Αντβέρπ-Λουντογκόρετς

11ος Όμιλος

19.55 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Βόλφσμπεργκερ
19.55 Φέγενορντ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

12ος Όμιλος

19.55 Γάνδη-Σλόβαν Λίμπερετς
19.55 Ερυθρός Αστέρας-Χοφενχάιμ COSMOTE SPORT 9 HD

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 3 Δεκεμβρίου 2020, 10:32