Η Μπάγερν Μονάχου τα… χρειάστηκε την Τρίτη στο Μόσχα, ωστόσο κατάφερε να κατακτήσει το δεύτερο της τρίποντο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Βαυαροί επικράτησαν δύσκολα με 1-0 της ΤΣΣΚΑ στην «Κίμκι Αρένα» κι έτσι έκαναν το «2 στα 2» στη φετινή διοργάνωση, οδηγώντας την κούρσα με έξι βαθμούς στον όμιλό τους.

Οι πρωταθλητές Γερμανίας έφτασαν στη νίκη, χάρη σε πέναλτι του Τόμας Μίλερ στο 22ο λεπτό, που είχε κερδίσει ο Γκέτσε, σε ανατροπή του από τον Μάριο Φερνάντες.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι εμφανίστηκαν αρκετά βελτιωμένοι σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στη Ρόμα, δυσκόλεψαν αρκετά την Μπάγερν.

Μάλιστα στο 37ο λεπτό είχε σπουδαία διπλή ευκαιρία, με πρωταγωνιστές τους Μούσα και Τόσιτς, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ερεμένκο είχε δοκάρι.

Κίτρινες: Μπενάτια, Ερεμένκο – Λαμ

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Λεονίντ Σλούτσκι): Ακινφέεφ, Μάριο Φερνάντες, Ιγκνάσεβιτς, Αλ. Μπερεζούτσκι, Β. Μπερεζούτσκι, Σενίκοφ, Τόσιτς (78΄ Εφρέμοφ), Μιλάνοφ, Ερεμένκο, Νάτσο, Μούσα (66΄ Ντουμπιά).

Μπάγερν (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Μπενάτια, Ντάντε, Μπερνάτ, Λαμ, Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο, Γκέτσε (77΄ Σακίρι), Λεβαντόφσκι (90΄ Πιζάρο), Ρόμπεν (81΄ Ραφίνια), Μίλερ.