Ο Νικολό Μπαρέλα έσωσε την Ίντερ από μεγάλο «κάζο» στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Ο Ιταλός μέσος μπήκε στο ματς στο 71΄ και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να σκοράρει, αποτρέποντας έτσι την ήττα από τη Σλάβια Πράγας, που μέχρι τότε είχε το προβάδισμα με το τέρμα του Ολαγίνκα.

Οι Τσέχοι μετρούσαν έξι απανωτές ήττες στις τελευταίες επισκέψεις της στην Ιταλία, ωστόσο, απόψε (17/09) κατάφεραν να φύγουν αήττητοι από το Μιλάνο (1-1) κάνοντας την πρώτη έκπληξη με το… καλημέρα στη διοργάνωση απέναντι στους «νερατζούρι».

Πάντως ούτε στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα ανέδειξε νικητή.

Κι αυτό γιατί η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης πήρε βαθμό από τη Λιόν στη Γαλία (1-1) κι έμεινε αήττητη απέναντι στους «λιονέ» για τρίτο σερί ματς, μετά τις δύο νίκες που είχε πετύχει εναντίον τους στην φάση των ομίλων της σεζόν 2015/2016 (3-1 εντός, 2-0 εκτός έδρας).