Ενθουσιασμένος από τη νέα νίκη των Μπακς, η οποία προήλθε με μεγάλη ανατροπή, εμφανίστηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, μετά την επιτυχία της ομάδας του Μιλγουόκι επί των Νάγκετς με 104-98.

Οι Μπακς ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στη δεύτερη περίοδο αλλά και με 10 πόντους στο ημίχρονο, όμως κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 12η νίκη τους σε 16 παιχνίδια.

Tα κατάφεραν έχοντας ηγέτη για ακόμη μία φορά τον Έλληνα σούπερ σταρ, που έφτασε σε double double, με 29 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ είχε επίσης 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής.

«Είμαστε τόσο ταλαντούχοι, που, ακόμα κι όταν είμαστε πίσω στο σκορ, δείξαμε ότι μπορούμε να επιστρέψουμε στο παιχνίδι, να κάνουμε την ανατροπή. Αυτό είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα» δήλωσε ο Giannis, υπογραμμίζοντας τις μεγάλες δυνατότητες που έχει η ομάδα του Μιλγουόκι και τους υψηλούς στόχους για την τρέχουσα σεζόν.