Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Κρίσταλ Πάλας, καθώς πέρασε σαν σίφουνας από το «King Power Stadium» συντρίβοντας με 4-1 τη Λέστερ, για την 27η αγωνιστική της Premier League.
Το πρώτο γκολ των φιλοξενούμενων, που πλέον είναι στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού, πέτυχε ο Μπατσουαγί στο 40ο λεπτό, με τον Τζόνι Έβανς να ισοφαρίζει σε 1-1 για τις «Αλεπούδες», στο 64΄.
Η συνέχεια, όμως, ανήκε στην Κρίσταλ Πάλας, με τον Ζαχά να πετυχαίνει τα δύο από τα υπόλοιπα τρία γκολ της ομάδας του.
Πιο συγκεκριμένα βρήκε δίχτυα στο 70΄ και, μετά το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Μιλιβόγεβιτς (έφτασε τα 20 γκολ με την Κρίσταλ Πάλας), στο 81΄, ενώ «ξαναχτύπησε στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 94ο λεπτό, όταν πια βέβαια είχαν όλα κριθεί.
Ο Ζαχά μάλιστα σκόραρε για τρίτο διαδοχικό ματς, κάτι που πετυχαίνει για πρώτη φορά στην καριέρα του.
Τον συγκεκριμένο αγώνα θα θυμάται για… καιρό ο Ρόι Χότζσον. Κι αυτό γιατί ο προπονητής της Κρίσταλ Πάλας έγινε ο γηραιότερος προπονητής της Premier League, αφού το Σάββατο (23/2) έγινε 71 ετών και 198 ημερών.