Όσοι έχουν πει ότι στο ελληνικό ποδόσφαιρο τα έχουν δει όλα, παρακολουθώντας το παρακάτω video, σίγουρα θα αναθεωρήσουν. Kι αυτό γιατί αυτό που διαδραματίστηκε στο ματς της Κέρκυρας με τον Ηρακλή για τη Football League δεν έχει προηγούμενο.
Ο αγώνας έχει φτάσει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον «γηραιό» να προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης.
Ο αρχηγός των γηπεδούχων Γιάννης Ιωάννου βρίσκεται στο έδαφος τραυματίας και παρά το γεγονός ότι ο διαιτητής Βλάχος δεν έχει διακόψει το ματς την ώρα που οι φιλοξενούμενοι… γεμίζουν προς την περιοχή του Κουτζαβασίλη ξαφνικά ο τηλεοπτικός φακός δείχνει το μέλος του ιατρικού τιμ της Κέρκυρας, Ραψομανίκη να έχει… μπουκάρει στο γήπεδο για τις πρώτες βοήθειες χωρίς να έχει πάρει άδεια από κανέναν.
Ακολούθησε ένα γενικός χαμός, αλλά ο στόχος επιτεύχθηκε, καθώς ανακόπηκε η επίθεση του «γηραιού», ο οποίος εν τέλει ηττήθηκε με 1-0 σκορ από τους νησιώτες.