«Χορταστικό» ήταν το σαββατιάτικο ματς ανάμεσα στη νεοφώτιστη Εϊμπάρ και τη Λεβάντε, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβίζιον.

Παρόλο που η ομάδα των Βύντρα και Καράμπελα βρέθηκε να προηγείται με 2-0 στο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα του Μοράλες στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης και του Καμαράσα στο 43′, η άσημη Εϊμπάρ μείωσε αρχικά, με αυτογκόλ του Πέδρο Λόπεθ στο 46′, για να ισοφαρίσει με ασύλληπτο γκολ του Μπερχόν στο 70′.

Παρά την αρνητική τροπή, η Λεβάντε βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να σκοράρει ξανά, με τον Κασαδέσους.

Ωστόσο, το 2-3 δεν έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, καθώς οι ποδοσφαιριστές της Eϊμπάρ είχαν άλλα κατά νου.

Στο 93′ ο Πιοβακάρι έγραψε το 3-3 με τους γηπεδούχους να παίρνουν έναν ανέλπιστο πόντο και τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.