Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των απογευματινών αγώνων

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2020, 22:19
Χάντμπολ (17η Μεσογειάδα): Τα αποτελέσματα των απογευματινών αγώνων

Με δυνατά παιχνίδια συνεχίστηκε και το απογευματινό πρόγραμμα της 17ης Μεσογειάδας χάντμπολ στα γήπεδα του Ο.Α.Κ.Α. (Αίθουσα Κασιμάτης) και Δήμου Κορυδαλο, την δεύτερη ημέρα αγώνων Τρίτη 18 Φεβρουαρίου.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΜΠΑΧΡΕΙΝ 22-21 (7-6, 8-7, 7-8)

ΡΟΥΜΑΝΙΑ (Σίτου): Πάσκα, Τσίρα , Βέρες 1, Ποπ 5 , Μπρουχ 2 , Σαμφιρέσκου, Σίτου Ρ. 5, Κατόνα , Στανέσκου 1, Μπότε 4, Κράμερ 2, Βορντεϊάνου, Ντέντου, Παλ, Κοστέα 1, Αρντελεάν 1

ΜΠΑΧΡΕΙΝ (Αχμέτ Αλνατζεμ) Ίσα Αλί, Χαμίντ 4, Ρέντχα, Ιμπραχίμ, Χουσείν, Καλίλ, Μαχμούντ 2, Μπασίμ 1, Αντουλκαρίμ, Ρέντχα 3, Αντελ, Αλσαχίρ 5, Γιασμίν, Χουσείν, Φουάντ 1, Αλί 3

Διαιτητές: Κομίνο-Γκίρο

Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 4/4 – 3/3

ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ 31-10 (9-4, 14-3, 8-3)

ΙΣΠΑΝΙΑ: (Σάντσες-Νιέβες Φερνάντεθ): Βιρουλέγιο 1, Μορένο 2, Γκάρι 2, Σάντα Κολόμα 2, Λάγκο Φερνάντεθ 1, Σεράνο Ροντρίγκεθ 5, Νίετο Μάρκος 2, Ντόμενεκ, Σαλγκάδο, Παρέρα 3, Φέρε 1, Ρεγκάρντ 1, Φερνάντεθ Ντε Μιγκέλ 4, Σαντς Ντε Νίκολας 3, Άλβαρεθ 4, Γκονζάλεθ

ΤΟΥΡΚΙΑ (Κούρτ Γιουσούφ): Σαχίν 1, Κάγια 1, Τοσούν, Κοσακάρα, Ουλουσάν 2, Γιασάρ 1, Κασάρσι, Σουκάν, Γκονέντς, Καραντούρμους, Τσαπάρ, Μπατσκόκ, Ουζντεμίρ, Τσέμπι, Κουντ, Μπιλίμ 5

Διαιτητές: Μιχορντέα-Εβγκίν

Δίλεπτα: 3-8, Πέναλτι: 4/5 - 1/ 2

ΣΕΡΒΙΑ – ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ 31-15 (9-6, 10-6, 12-3)

ΣΕΡΒΙΑ (Τζόρζεβιτς Αλεξάντερ) Πάνκοβιτς, Πρέντοβιτς 2, Ντόντιτς 8, Γκούντουριτς 2, Ρόγκαν, Άκοβιτς 4, Ζένεβιτς, Ντόντιτς, Αντονίτζεβιτς 5, Μιγιάτοβιτς, Σίμιτς 1, Σένιτς 2, Νέσιτς, Ντόντιτς 2, Σταμένκοβιτς, Κοβάσεβιτς 5

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ (Νέιφ Αμπντούλ): Ζιχάντ Χουσείν, Αλί Κασάρ 8, Νιζάρ Αχμέτ, Χουσείν Αμπντούλαζιτς, Σαγιάντ Χουσείν 1, Φαισάλ Σάουντ, Αϊμάν Χανί , Αχμέντ Ζακί 2, Χουσείν Αλί, Μουτζάμπα Αμντέλ, Μοχάμεντ Νασέρ, Χασάν Μουσά, Σαχάντ Οσάμα 1, Μαχντί Χασάν, Αμπνταλαϊ Μοχάμαντ 1, Αχμέτ Κασί, Αλί Τασέρ, Χουσείν Αλί 2

Διαιτητές: Ρεζγκούι-Τουάτι

Δίλεπτα: 2-2 , Πέναλτι: 3 /3 – 6/6

ΚΡΟΑΤΙΑ - ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 21-18 (7-6, 7-6, 7-6)

ΚΡΟΑΤΙΑ (Γκόταλ Μάρκο): Χέρτσεγκ, Μπάγιαν 1, Ζόβακ, Τσάπριτς 5, Ιβάνκοβιτς 1, Τσόσιτς 2, Μικούλιτσιτς, Κρούπιτς, Μολκ 8, Στάνιτς, Τσούλο 1, Ιβανίσεβιτς, Ντέμπελιτς, Μάτζντακ 3, Καλίνα, Τζούριτς

ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (Ματλιέσκι Νίκολα): Ατσέβσκι, Ντιμέφσκι 1, Κρστέφσκι, Χάκαλικ 4, Γκορκονόφσκι 1, Μίτεφ 2, Μιτρέσκι, Ιβανόφσκι Ματ. Ιβανόφκσι Μιχ., Ντιμόφσκι 6, Τάσεφ, Στοϊτζεβικ, Σπασόφσκι 2, Σαβρέφσκι, Ντιμιτρέσκι 2, Τοντέσκι

Διαιτητές: Μιούσικ-Ντζουρασίνοβιτς

Δίλεπτα: 3-7, Απευθείας κόκκινη κάρτα ο Κρστέφσκι. Πέναλτι: 4/6 - 3/3

ΚΟΥΒΕΙΤ – ΑΙΓΥΠΤΟΣ 18-25 (6-8, 7-7, 5-100

ΚΟΥΒΕΙΤ (Αλσαείντ): Αλζουαϊέντ, Χαφάρ, Χουσείν 1, Αλμασάρι 1, Φεράιχ, Σαίντ 1, Αλσεμερί 1, Αλαντουανί 5, Αλχαντάντ 4, Μαραφί, Αλ Ταραρουάι 2, Αλνταστί, Αλενέχι, Αλσαλέμ, Νάχεμ 1, Αλαρμπίντ, Αλιμπραχίμ

ΑΙΓΥΠΤΟΣ (Ελκασαμπι Άσερ): Φαχίμ, Χουσείν 6, Αχμέντ 5, Μοχάμεντ, Ράγκαμπ, Ντοιέμπ 1, Μοχάμεντ, Αμπουσαλέμ, Ελαφίφι, Αμπντελρεχίμ 2, Αμπντελχάκ 2, Ιμπραχίμ 5, Μοχάμεντ, Ιμπραχίμ, Ελκασταγουί

Διαιτητές: Σαουβάλ-Βαχέ

Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/4 – 1/3

ΤΥΝΗΣΙΑ - ΜΑΡΟΚΟ 15-15 (6-5, 6-4, 3-6)

ΤΥΝΗΣΙΑ (Ζαουάλι Ταχάρ): Ζαλάλι, Σνούσι 2, Μπουγκουέρα, Ελ Αγιάτσι 2, Τσέριφ 1, Μέντεμπ, Χαχάνα, Ελ Κάμελ, Σμπούι, Μπουάλι 1, Σεγκάιερ 2, Μπεν Σαλέμ 1, Μπεν Χασίνε 2, Μπεν Χαμούντα 2, Άτια 2, Λιμέμ Ντιτ Λιουάνε

ΜΑΡΟΚΟ (Μεσμπάι Μοχάμ): Φατάν 5, Μπουκχάμσα 1, Ούαφικ, Κισσάρ 1, Ασχούμπα 2, Ελ Αζούζι, Ραζγκούι, Τσάρτιερ, Λάμπιαντ 1, Λάμντακαρ 3, Ελ Μελάκ, Λαμπίντ 2, Αγκουεγκίφ, Σαργκούν, Ελ Μουαντάρ, Ελαντίχ

Διαιτητές: Αμπντέ, Σερίφ

Δίλεπτα: 6-1, Πέναλτι: 3/ 4 – 1/ 2

ΙΣΠΑΝΙΑ- ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ 20-17 (8-7, 10-4, 2-6)

ΙΣΠΑΝΙΑ: (Σάντσες-Νιέβες Φερνάντεθ): Βιρουλέγκιο 1, Μορένο 1, Γκάρι 5, Σάντα Κολόμα, Λάγκο Φερνάντεθ, Σεράνο Ροντρίγκεθ 3, Νίετο Μάρκος 1, Ντόμενεκ, Σαλγκάδο, Παρέρα 4, Φέρε, Ρεγκάρντ 1, Φερνάντεθ Ντε Μιγκέλ, Σαντς Ντε Νίκολας 1, Άλβαρεθ 3, Γκονζάλεθ

ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μπόζοβιτς Μπράνο): Βούγιοβιτς, Γιόκιτς, Γιουνούζ, Μίλασιτς, Αμπράμοβιτς, Νίκολιτς 2, Ντραγκάσεβιτς 2, Μπαρτζακτάροβιτς, Τσέπιτς 4, Ντζούρκοβιτς, , Γκβοζντενοβιτς, Βούκιτς 3, Βουκίσεβιτς 5, Πάγιοβιτς 1, Μπρνόβιτς, Μπόσνιακ,

Διαιτητές: Κινατζίδης, Φωτακίδης

Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 2/4 -1/1

Το πρόγραμμα αγώνων:

Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020

Ο.Α.Κ.Α.
09:30 Μπαχρέιν- Αίγυπτος
10:45 Ρουμανία- Σερβία
12:00 Ελλάδα- Σαουδική Αραβία
14:30 Κουβέιτ- Σερβία
15:45 Ρουμανία- Αίγυπτος
17:00 Μπαχρέιν- Σαουδική Αραβία
18:45 Κουβέιτ- Ελλάδα

Δήμος Κορυδαλλού
09:30 Τουρκία- Μαρόκο
10:45 Ισπανία- Κροατία
12:00 Μαυροβούνιο- Βόρεια Μακεδονία
14:30 Τυνησία- Κροατία
15:45 Ισπανία- Μαρόκο
17:00 Τουρκία- Βόρεια Μακεδονία
18:45 Τυνησία- Μαυροβούνιο

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 18 Φεβρουαρίου 2020, 22:25