ΟΦΗ και Φίλιππος Βέροιας ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην εφετινή Volley League των Ανδρών με τη μεταξύ τους συνάντηση, που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο της Νέας Σμύρνης κι ολοκληρώθηκε με νίκη της μακεδονικής ομάδας με 3-0 σετ. Ο Φίλιππος κατέλαβε την έβδομη θέση στην τελική κατάταξη και ο ΟΦΗ την όγδοη.

Ο Φίλιππος είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Στο 1ο σετ από το 8-8 ξέφυγε 10-8 με δύο μπλοκ, κράτησε το +2 μέχρι το 15-13 και από εκεί πήρε διαφορά χάρις την υπεροχή στην επίθεση. Στο 2ο σετ ο ΟΦΗ προηγήθηκε 7-6, αλλά ο Φίλιππος με σερί 3-0 προσπέρασε 9-7.

Στο πιο αμφίρροπο σημείο του αγώνα έγινε ράλι στο σκορ μέχρι το 17-17. Ο Φίλιππος με νέο σερί 3-0 προηγήθηκε 20-17 και μέχρι το τέλος κράτησε το μικρό προβάδισμα ως και το 25-23. Στο 3ο σετ με νέο σερί 3-0 ο Φίλιππος ξέφυγε 8-3 και αργότερα 19-13. Ο ΟΦΗ μείωσε 19-17 αλλά δεν είχε συνέχεια.

Τα σετ: 25-19, 25-23, 25-20.