Με αμείωτη ένταση συνεχίζονται την Τετάρτη 4 Αυγούστου οι Ολυμπιακοί Αγώνες. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει αναμετρήσεις σε 22 αγωνίσματα.
Όλη η αγωνιστική δραστηριότητα της διοργάνωσης θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από την ΕΡΤ.
Αναλυτικά όλη η δραστηριότητα:
Τετάρτη 4 Αυγούστου
Συγχρονισμένη κολύμβηση
13:30 Ντουέτο τελικός
Στίβος
Γυναίκες
03:35 Έπταθλο – 100μ. εμπόδια
04:34 Έπταθλο – Ύψος
05:30 400μ. εμπόδια – τελικός
13:00 1.500μ. ημιτελικά
13:00 Έπταθλο – σφαιροβολία
13:30 400μ. – ημιτελικός
14:00 3.000μ. στιπλ τελικός
14:30 Έπταθλο – 200μ.
Άνδρες
03:00 Δέκαθλο – 100μ.
03:00 Ακοντισμός – προκριματικά
04:00 Δέκαθλο – μήκος
05:00 110μ. εμπόδια – ημιτελικά
05:40 Δέκαθλο – σφαιροβολία
12:30 Δέκαθλο – ύψος
14:15 σφυροβολία – τελικός
15:00 800μ. – τελικός
15:40 Δέκαθλο – 400μ.
16:00 200μ. – τελικός
Μπέιζμπολ
06:00 Ρεπεσάζ
13:00 Ημιτελικός
Μπάσκετ
Γυναίκες
04:00 Κίνα-Σερβία Προημιτελικός
07:40 Αυστραλία-ΗΠΑ Προημιτελικός
11:20 Ιαπωνία-Βέλγιο Προημιτελικός
15:00 Ισπανία-Γαλλία Προημιτελικός
Μπιτς βόλεϊ
Άνδρες
03:00 Λεσούκοφ/Σεμένοφ (Ρωσία-ROC)-Μολ/Σόρουμ (Νορβηγία) Προημιτελικός
04:00 λάβινς/Τοκς (Λετονία)-Άλισον/Φίλιο (Βραζιλία) Προημιτελικός
15:00 Τόλε/Βίκλερ (Γερμανία)-Κρασίλνικοφ/Στογιανόφσκι (Ρωσία-ROC) Προημιτελικός
16:00 Σερίφ/Αχμέντ (Κατάρ)-Νικολάι/Λούπο (Ιταλία) Προημιτελικός
Πυγμαχία
Γυναίκες
08:00 48-51κ. ημιτελικά
08:30 64-69κ. ημιτελικά
Άνδρες
09:00 +91κ. ημιτελικά
09:35 75-81κ. τελικός
Κανό – καγιάκ
Γυναίκες
04:00 200μ. ατομικό κανό – προκριματικά
04:20 500μ. ατομικό καγιάκ – προκριματικά
05:50 200μ. ατομικό κανό – προημιτελικά
06:00 500μ. ατομικό καγιάκ – προημιτελικά
Άνδρες
03:30 200μ. ατομικό καγιάκ – προκριματικά
04:50 1.000μ. διπλό καγιάκ – προκριματικά
05:30 200μ. ατομικό καγιάκ – προημιτελικά
06:10 1.000μ. διπλό καγιάκ – προημιτελικά
Ποδηλασία
Γυναίκες
10:10 κεϊρίν – προκριματικά
11:10 κεϊρίν – ρεπεσάζ
Άνδρες
09:30 Σπριντ – προκριματικά
10:30 Σπριντ – προκριματικά
11:30 Σπριντ – ρεπεσάζ
11:45 Ομαδική καταδίωξη – τελικός
Καταδύσεις
09:00 10μ. πλατφόρμα προκριματικά
Ιππασία
13:00 Άλμα – τελικός
Γκολφ
03:30 Ατομικό γυναικών
Χάντμπολ
Γυναίκες
03:30 Μαυροβούνιο-Ρωσία (ROC) Προημιτελικός
07:15 Νορβηγία-Ουγγαρία Προημιτελικός
11:00 Σουηδία-Ν. Κορέα Προημιτελικός
14:45 Γαλλία-Ολλανδία Προημιτελικός
Χόκεϊ
Γυναίκες
04:30 Ολλανδία-Μ. Βρετανία Ημιτελικός
13:00 Αργεντινή-Ινδία Ημιτελικός
Μαραθώνια κολύμβηση
12:30 10.000μ. γυναικών
Ιστιοπλοΐα
Γυναικών
08:33 470 – Medal Race
Ανδρών
09:33 470 – Medal Race
Σκέιτμπορντ
Γυναίκες
03:00 Προκριματικά
06:30 Τελικός
Αναρρίχηση
Γυναίκες
11:00 Ταχύτητα προκριματικά
12:00 Bouldering προκριματικά
15Q19 Lead προκριματικά
Πινγκ πονγκ
Γυναίκες
04:00 Ομαδικό ημιτελικός
Άνδρες
08:30 Ομαδικό ημιτελικός
13:30 Ομαδικό ημιτελικός
Βόλεϊ
Γυναίκες
03:00 Ν. Κορέα-Τουρκία Προημιτελικός
07:00 Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ Προημιτελικός
11:00 Σερβία-Ιταλία Προημιτελικός
15:30 Βραζιλία-Ρωσία (ROC) Προημιτελικός
Πόλο
Άνδρες
08:00 ΗΠΑ-Ισπανία Προημιτελικός
09:30 Ελλάδα-Μαυροβούνιο Προημιτελικός
12:20 Ιταλία-Σερβία Προημιτελικός
13:50 Ουγγαρία-Κροατία Προημιτελικός
Άρση Βαρών
Άνδρες
07:50 +109κ.
13:50 +109κ. τελικός
Πάλη
Γυναίκες
05:00 62κ. ελευθέρα ρεπεσάζ
05:30 57κ. ελευθέρα προημιτελικά
12:15 57κ. ελευθέρα ημιτελικά
12:15 62κ. ελευθέρα τελικοί
Άνδρες
05:00 67κ. ελληνορωμαϊκή ρεπεσάζ
05:00 87κ. ελληνορωμαϊκή ρεπεσάζ
05:30 57κ. ελευθέρα προημιτελικά
05:30 86κ. ελευθέρα προημιτελικά
12:15 57κ. ελευθέρα ημιτελικά
12:15 86κ. ελευθέρα ημιτελικά
12:15 67κ. ελληνορωμαϊκή τελικοί
12:15 87κ. ελληνορωμαϊκή τελικοί