Το ασημένιο μετάλλιο στο 24th Polish Open and 20th Warsaw Cup, κατηγορίας G1 που διεξήχθη στην Βαρσοβία κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Χαμαλίδης. Ο πρωταθλητής του Φίλιππου Αλεξανδρείας, στην κατηγορία των -68 κιλών όπου συμμετείχαν 35 αθλητές, σημείωσε τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες και πήρε σημαντικούς βαθμούς στην παγκόσμια κατάταξη ενόψει «Τόκιο 2020».

Ο Χαμαλίδης, κάτοχος τριών (ένα ασημένιο, δύο χάλκινα) μεταλλίων σε ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, νίκησε κατά σειρά τους Άαρον Μπρέτλαντ (Βρετανία, 25-4), Αλί Ραντβάν (Λευκορωσία, 10-3), Γρηγόρη Κασιδιάρη (16-3) και Μεράμπ Σουκακίτζε (Γεωργία, 10-8). Στον τελικό απέναντι στον Ρώσο Μπουλάτ Γκαμπντουλμπάροφ γνώρισε την ήττα με 9-5 και βρέθηκε στο δεύτερο σκαλοπάτι του πόντιουμ των νικητών.