Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε την Τετάρτη με 14-12 τον Υδραϊκό στο κολυμβητήριο του Αλίμου, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της -εμβόλιμης- 10ης αγωνιστικής στην Α1 πόλο των ανδρών.

Για να φτάσει στην επιτυχία, η «αμφίβια ταξιαρχία» χρειάστηκε να κάνει μία σπουδαία ανατροπή, καθώς βρέθηκε να χάνει 7-2 και 8-3 στη διάρκεια του δευτέρου οκταλέπτου.

Το ημίχρονο έληξε 8-5 υπέρ του Υδραϊκού, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης «γύρισε» το ματς στην τρίτη περίοδο, η λήξη της οποίας βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 10-9.

Κορυφαίοι του Απόλλωνα, ο οποίος ξεπέρασε τον Υδραϊκό στη βαθμολογία και περιμένει πλέον το αποτέλεσμα της Βουλιαγμένης για να δει αν θα είναι τρίτος ή δεύτερος στην κατάταξη, ήταν ο Μοσκόφ με 6 γκολ και ο Χαραλαμπόπουλος με 5.

Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής στην Α1 υδατοσφαίρισης των ανδρών έχει ως εξής: